SSC:n kesäleirit 2021

Ilmoittautuminen SSC:n kesäleireille aukeaa perjantaina 21.5. klo 12 Myclubissa.

SSC järjestää kesäkuussa kolme kesäleiriä, jotka ovat avoimia myös seuran ulkopuolisille!

Leirejä on tarjolla seuraavasti:
– Myrskyleiri on tarkoitettu kaikille 10–15-vuotaille (2006–2011 syntyneille) kilpailevissa joukkueissa mukana oleville urheilijoille.
– Summer Cheer leirit ovat puolestaan suunnattu 2010–2014 syntyneille harrastejoukkueiden urheilijoille sekä kaikille uusille lajista kiinnostuneille.

Pääset tutustumaan ja ilmoittautumaan leireille täällä: https://spiritshakin.myclub.fi/flow/events/public

Leirien esittelyt löytyvät myös alta:

Myrskyleiri 7.-10.6.2021
Mitä: Myrskyleiri
Missä: Myrsky Areena, Kerava
Milloin: ma 7.6. – to 10.6. klo 9.30–15.30
Kenelle: kaikille 10–15-vuotaille (2006–2011 syntyneille) kilpailevissa joukkueissa mukana oleville harrastajille

Myrskyleirillä pääset harjoittelemaan cheerleadingin lajitaitoja oman tason mukaan sekä opettelemaan uutta innostavien valmentajien johdolla.
Leiripäivien ohjelmassa on monipuolisten cheerleading harjoituksien lisäksi pelejä, erilaisia lajikokeiluita sekä ryhmäytymistä. Leiri huipentuu torstaina 10.6. leiriolympialaisiin.
Leirillä urheilijat pääsevät harjoittelemaan lisäksi niitä lajitaitoja, jotka heidän tulee hallita seuraavissa joukkuejakoharjoituksissa. Valmentajat antavat vinkkejä, ohjeistavat urheilijoita kohti heidän tavoitteitaan sekä antavat palautetta.

Leirille voivat ilmoittautua myös seuran ulkopuolelta tulevat harrastajat.

Ilmoittautuminen aukeaa perjantaina 21.5. klo 12:00 Myclubissa ja päättyy torstaina 3.6. klo 23:59.
Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä!

Leirille voi ilmoittautua seuraavasti:
1 pv: ma, ti, ke tai to
2 pv: ma-ti tai ke-to
3 pv: ma-ke tai ti-to
4 pv: ma-to

Leirille tulee ottaa mukaan oma lounas sekä muut tarvittavat eväät. Suosittelemme ottamaan ennen kaikkea sellaisia ruokia, jotka säilyvät huoneenlämmössä, mutta Myrsky Areenalla on myös jääkaappi ja mikro.

Leiriläisille on lisäksi tarjolla pieni välipala. (Merkkaattehan Myclub tilille mahdolliset ruoka-aineallergiat / -rajoitteet)

Hinnat:
Hinnat sisältävät välipalan.
1 päivä: 45e
2 päivää: 80e
3 päivää: 110e
4 päivää: 140e (4 päivän leirimaksu sisältää Myrskyperheen t-paidan, muistathan merkata paidan koon Myclub tilille)

SSC:n leirit järjestetään koronarajoitukset huomioiden. Huomioittehan, että rajoitukset voivat vaikuttaa leiriohjelman sisältöön.

Ilmoittautuminen leirille on sitova. Mahdollisesta urheilijan/perheen päätöksestä peruuttaa leiri-ilmoittautuminen leirimaksu voidaan palauttaa lääkärintodistusta vastaan. Myös urheilijan ollessa viranomaisen asettamassa karanteenissa, leirimaksu voidaan palauttaa. Peruutuksista pitää ilmoittaa mahdollisimman pian sähköpostitse riina.jormakka@spiritshakin.fi.

Leiriläisiä ei ole vakuutettu Spirit Shakin’ Cheerleadersien puolesta.
SSC pidättää oikeuden muutoksiin.

Summer cheer leirit

Kerava
mitä: Summer cheer leiri 2010–2014 syntyneille
missä: Päivölänlaakson koulu, Kerava
milloin: ma (7.6.), ti (8.6.) ja su (13.6.), yhteensä 3 kertaa
aika: maanantai ja tiistai klo 16.30–19.30 ja sunnuntai klo 10.00–14.00
Kenelle: uusille lajista kiinnostuneille sekä harrastejoukkueiden urheilijoille (myös seuran ulkopuolelta tuleville)

Järvenpää
mitä: Summer cheer leiri 2010–2014 syntyneille
missä: Liikuntakeskus Piironen, Järvenpää
milloin: ma 7.6. klo 10.00-15.00 – ti 8.6. 10.00-15.00
Kenelle: uusille lajista kiinnostuneille sekä harrastejoukkueiden urheilijoille (myös seuran ulkopuolelta tuleville)

Summer cheer leirillä pääset harjoittelemaan cheerleadingin perus lajitaitoja sekä tutustumaan lajiin. Leirillä harjoitellaan cheerleadingin eri osa-alueita kuten akrobatiaa, stuntteja ja hyppyjä sekä pidetään hauskaa erilaisten pelien ja leikkien parissa. Leiri on tarkoitettu lajin parissa oleville harrastajille sekä kaikille uusille lajista kiinnostuneille. Leirille voi ilmoittautua ilman aikaisempaa lajikokemusta. Ilmoittautuminen on avoin myös seuran ulkopuolelta tuleville.

Kaikki leiriläiset saavat lisäksi Myrskyperheen paidan! (Muista merkata harrastajan paidan koko myclub tilille)

Ilmoittautuminen aukeaa perjantaina 21.5. klo 12:00 Myclubissa ja päättyy torstaina 3.6. klo 23:59.
Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä!

Leirille tulee ottaa omat eväät mukaan. Leiripaikassa ei ole jääkaappia / mikroa, joten suosittelemme pakkaamaan mukaan eväät, jotka eivät vaadi lämmitystä sekä säilyvät huoneenlämmössä. Jos perheellä on eväskylmälaukku, suosittelemme eväiden pakkaamista sinne. Piirosella leiriläisille on tarjolla pientä välipalaa ma sekä ti ja Päivölänlaaksossa leiriläisille on tarjolla välipala sunnuntaina. Muistattehan täyttää MyClub tilille mahdolliset ruoka-aineallergiat / rajoitteet.

Ryhmään mahtuu 30 henkilöä.
Hinta 90e (sis. myrskyperheen paidan ja välipalan)
Kesto yht. 10 h
SSC:n leirit järjestetään koronarajoitukset huomioiden. Huomioittehan, että rajoitukset voivat vaikuttaa leirin ohjelman sisältöön.

Ilmoittautuminen leirille on sitova. Mahdollisesta urheilijan/perheen päätöksestä peruuttaa leiri-ilmoittautuminen leirimaksu voidaan palauttaa lääkärintodistusta vastaan. Myös urheilijan ollessa viranomaisen asettamassa karanteenissa, leirimaksu voidaan palauttaa. Peruutuksista pitää ilmoittaa mahdollisimman pian sähköpostitse riina.jormakka@spiritshakin.fi.

Leiriläisiä ei ole vakuutettu Spirit Shakin’ Cheerleadersien puolesta.
SSC pidättää oikeuden muutoksiin.
Kesäleireille ilmoittautuminen:
Leireille ilmoittaudutaan Myclubin kautta. Jos olet uusi harrastaja tai ilmoittaudut seuran ulkopuolelta, pääset luomaan tilin SSC Myclubiin linkin takaa kohdasta ”rekisteröi uusi jäsentili”, jonka jälkeen pääset tekemään ilmoittautumisen. https://spiritshakin.myclub.fi/