Uncategorized

Pääsiäisen tutustumisleiri lajista kiinnostuneille 11.-12.4.

Oletko aina halunnut kokeilla kilpacheerleadingiä? Nyt se on mahdollista! Järjestämme kaksipäiväisen tutustumisleirin lajista kiinnostuneille 11.-12.4.2020!
Paikkana toimii seuramme harjoitushalli Myrsky Areena, joka sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien päässä Saviolla! (Kumitehtaankatu 5, 04260 Kerava)

Leirillä tutustutaan lajiin ja harjoitellaan alkeita seuramme kokeneiden valmentajien johdolla. Leiri sopii kaikille lajista kiinnostuneille joilla ei ole ennestään lajitaustaa, iästä ja sukupuolesta riippumatta!

Mitä osallistumiseen tarvitaan? Päälle mukavat, sisäliikuntaan soveltuvat vaatteet ja kengät, vältetään hupullisia ja taskullisia vaatteita. Korut otetaan harjoittelun ajaksi pois, pitkät hiukset laitetaan kiinni. Sitten vielä mukaan vesipullo, olet valmis!

Kahden päivän hinta on 75€/osallistuja, lisätietoja leiristä löydät MyClubista. Ilmoittautuminen alkaa torstaina 5.3. klo 12:00 MyClubissa osoitteessa
https://spiritshakin.myclub.fi/flow/events/public

Tervetuloa leirille!

#spiritshakin #myrskyperhe #tähtiseura