Rekrytointi

Tule toiminnanjohtajaksemme!

Myrskyperhe etsii toiminnanjohtajaa organisoimaan yhdistyksen laadukasta toimintaa ja toimimaan suunnannäyttäjänä edellisen toiminnanjohtajan siirryttyä toisiin tehtäviin.

Mistä arkesi koostuu? Toiminnanjohtajana vastaat SSC:n toiminnan kehittämisestä, yhdistyksen arjen jouhevasta toiminnasta sekä taloudesta. Päiväsi pitävät sisällään muun muassa hallinnollisia tehtäviä, rahoituksen järjestämistä, hallitustyöskentelyn tukemista, sidosryhmä- ja verkostoyhteistyötä, sekä viestintää. Tärkein yksittäinen tehtävä on olla tietoinen yhdistyksen nykytilasta ja johtaa tekemistä oikeaan suuntaan. Pääset itse vaikuttamaan päiviesi kulkuun ja priorisointikyky on tarpeellinen.

Toimit esimiehenä kahdelle valmennuspäällikölle, hallinnollisena esimiehenä 60 valmentajalle ja työkavereina on liuta vapaaehtoisia. Vaikutat monenlaisissa verkostoissa sujuvasti niin jäsenten, yhdistyksen hallituksen, vapaaehtoisten kuin yhteistyökumppaneiden kanssa. Yhdistysarjen pyörittäminen saa sinut innostumaan!

Mitä tarjoamme?
• Tärkeän työn lasten ja nuorten liikunnan parissa
• Rutkasti vastuuta ja vapautta edistää ja kehittää arvostettua yhdistystä
• Kokoaikaisen ja toistaiseksi voimassa olevan työsopimuksen
• Toimipiste hyvien yhteyksien varrella Keravan Saviolla, mahdollisuus myös etätöihin sovittaessa
• Hyvät mahdollisuudet yhdistää työ- ja yksityiselämän aikatauluja
• Työ sisältää ilta- ja viikonlopputöitä, noin kerran kuussa

Arvostamme sinussa
• Järjestelmällisyyttä ja itseohjautuvuutta
• Talouden toimintamallien tuntemusta
• Uskallusta, innostusta ja rohkeutta kokeilla sekä kehittää
• Ymmärrystä harraste- ja kilpaurheilusta, huippu-urheilun tuntemus plussaa
• Kokemus yhdistystyöstä ja liikunta-alalta on hurraa!
• Kokemusta ja näyttöä aiemmasta työnohjauksesta ja vapaaehtoisten johtamisesta

Kiinnostuitko? Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi ja ansioluettelosi palkkatoiveineen osoitteeseen puheenjohtaja.ssc@gmail.com. Haku on auki su 16.6.2019 asti. Aloitamme hakemusten läpikäynnin heti ensimmäisten saavuttua. Työn aloitusajankohta on sovittavissa, toivomme kuitenkin että pystyt aloittamaan viimeistään elokuun aikana.

Toivomme, että hakemuksestasi ilmenee mikä meidän toiminnanjohtajana toimimisessa innostaa. Olemme henkilökohtaisesti yhteydessä jokaiseen hakijaan ja ilmoitamme prosessin etenemisestä sähköpostitse. Tavoitteenamme on hoitaa haastattelut 17.6.- 30.6. välisenä aikana. Rekrytointipäätöksen teemme heinäkuun puoliväliin mennessä, tai kun löydämme tehtävään sopivan henkilön.

Heräsikö sinulla jotain kysyttävää? Vastaamme mielellämme kysymyksiisi. Jos mahdollista, pyri soittamaan meille varsinaisiin soittoaikoihin, niin ehdimme käymään kysymyksesi läpi huolella. Puheenjohtaja Sanni Suominen antaa lisätietoja to 30.5. klo 14-18 ja to 6.6. klo 09 -11, numerossa 050 347 2179. Voit sopia soittoajasta myös sähköpostitse puheenjohtaja.ssc@gmail.com